detail
Met plezier presenteert Stichting Kasteelconcerten een nieuw seizoen met verrassende concerten in de mooiste buitenplaatsen van Gelderland en enkele in Overijssel. Zij worden uitgevoerd op authentieke instrumenten en met programma’s gebaseerd op de ontstaans­periode en uitstraling van de locatie. Dit unieke concept combineert internationaal muzikaal topniveau met het toegankelijk maken van cultureel erfgoed.

Dit jaar verwelkomen wij u in twee nieuwe locaties: het authentiek 17e eeuwse Kasteel Vosbergen tussen Veluwe en IJssel en het recentelijk gerestaureerde renaissance huis Dat Bolwerck in Zutphen. Ook zijn wij verheugd het intieme Huis Schouwenburg op de noordelijke Veluwe weer in onze serie te mogen opnemen. Naast sterren als Johannnette Zomer, Wilbert Hazelzet en Izhar Elias kunt u bij Kasteelconcerten weer talrijke aanstormende talenten horen zoals het duo Teun en Teun en sopraan Channa Malkin.

programma17|18

Kasteeloncerten 2017

17 september | Siebe Henstra | Kasteel Vosbergen
1 oktober | Cappella Estense | Kasteel Hackfort
28 oktober | Ensemble Prothimia | Kasteel Ammersoyen
19 november | The Primary Sources | Kasteel Ophemert
25 oktober | Imago Mundi | Landhuis De Velhorst*
10 december | Les Selenites | Dat Bolwerck*

2018

14 januari | Johannette Zomer & Tulipa Consort | Kasteel Doornenburg
21 januari | Castello Consort | Huis te Breckelenkamp
4 februari | Riko Fukuda Ensemble | Kasteel Doddendael
4 maart | EnAccord strijkkwartet | Kasteel Wijenburg
11 maart | Concerto DelaBorde | Kasteel Middachten
8 april | Nuove Musiche | Kasteel Keppel
15 april | Aquil’AlterA & Kerlijne van Nevel | Kasteel Wisch
ma. 21 mei | Teun & Teun | Kasteel Groot Hoenlo
27 mei | La Corella | Havezate Herinckhave
3 juni | Channa Malkin & Izhar Elias | Huis Zelle
10 juni | Michel Igisch & Vincent Ranger | Huis Schouwenburg

*uitverkocht







Kasteel Vosbergen 17 sept 2017 | 15.00 uur
Kasteel Vosbergen
Vosbergerweg 38, Heerde


Lustiges Tastenspiel

Virtuoze toetsenisten tijdens de 30-jarige oorlog

Siebe Henstra - klavecimbel

Weckmann: Toccata in e
Froberger: Tombeau de Mr.Blancrocher
Bach/Leonhardt: Suite no 6 BWV 1012

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








1 okt 2017 | 15.00 uur
Kasteel Hackfort
Baakseweg 8, Vorden

Gli Bononcini A Modena

Muziek van componerende broers aan het prachtlievende renaissance hof van Francesco d’Este.

Cappella Estense

Cristina Grifone - sopraan
Maximiliano Segura Sánchez - violoncello
Panos Iliopoulos - klavecimbel
Bálazs Toth - theorbe en barokgitaar



Antonio Maria Bononcini: Sonata I,
Giovanni Bononcini: cantate Mirate occhi mirate

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








Zaterdag 28 okt 2017 | 20.00 uur
Kasteel Ammersoyen
Kasteellaan 1, Ammerzoden

Io canterei d’amore

Liefde en hartstocht in het 17e-eeuwse Venetië door Italiaans topensemble

Ensemble Prothimia

Victoria Cassano - sopraan
Luca Alfonso Rizzello - viool
Pietro Modest - zink
Giulio Quirici - theorbe en barokgitaar
Gilberto Scordari - kistorgel



Monteverdi: Et è pur dunque vero
de Rore: A la dolce ombra
Cavalli: Povero amor

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








19 nov 2017 | 15.00 uur
Ophemert
Dreef 2, Ophemert

Empfindsamer Fantasie

Grillig en meeslepend repertoire van Bach’s zoons in de vroegste kamermuziek

The Primary Sources

Kristen Huebner - traverso
Gerda Marijs - cello
Lucie de Saint Vincent - fortepiano



J. C. Bach: Trio Sonate in D
W. F. Bach: Fantasia in a
Haydn: Trio in G no 15

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








Zaterdag 25 nov 2017 | 15.00 uur
Landhuis De Velhorst
Velhorst 5, Lochem

—UITVERKOCHT—


E pur si muove, verhalen van vrouwen

Drama en hartstocht door vrouwelijke componisten uit de Italiaanse Renaissance

Imago Mundi

Lore Binon - sopraan
Sofie Vanden Eynde - theorbe & barokgitaar
Masako Art - arpa tripla



Francesca Caccini: Dov’io credea, Ferma, Signore,
Barbara Strozzi: Lagrimi miei
Antonia Bembo: Anima perfida

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








10 dec 2017 | 15.00 uur
Dat Bolwerck
Zaadmarkt 112, Zutphen

—UITVERKOCHT—


De l’Aube au Crépuscule

Citaten van de Indonesische dichter Sapardi Damono omlijsten de muziek die zich afspeelt tussen het eerste licht van de dageraad tot de duisternis van de nacht.

Les Selenites

Bernadetta Astari - sopraan
Glòria Coll Domingo - cello
Jérôme Brodin - klavecimbel



Bach: Sarabande
Purcell: From Rosy Bow’rs, Hark! The Ecchoing Air
Couperin: 1ère Leçon de ténèbre
Monteverdi: Dorme, l’incauta dorme

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








14 jan 2018 | 15.00 uur
Doornenburg
Kerkstraat 27, Doornenburg

Laudate!

Gepassioneerde opera aria’s en ‘canti sacri’ van de Rode Priester uit Venetië

Johannette Zomer & Tulipa Consort

Lidewij van der Voort & Marc Cooper - viool
Anna Smith - altviool
Robert Smith - cello
Maggie Urquhart - bas
Daniel Brüggen en Annelies Schraa - blokfluiten
Michiel Niessen - theorbe & mandoline
Siebe Henstra - klavecimbel



Vivaldi: Sposa, son disprezzata, Nasce rosa,
Sinfonia in D groot RV 125, Cantate Ascende laeta RV 6

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








21 jan 2018 | 15.00 uur
Huis te Breckelenkamp
Jonkershoesweg 10, Lattrop-Breklenkamp

Nuova Musica per Strumenti

Vroege barok met de bijzondere zink als kers op de taart

Castello Consort

Nicholas Emmerson - zink
Elise van der Wel - viool
Matthijs van der Moolen - trombone
Anne-Linde Visser - cello
Miguel Espinoza - klavecimbel



Frescobaldi: Canzon Quinta
Cima: Canzon à 2
Castello: Sonata Sesta à 2
Picchi: Pass’e Mezzo

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








4 feb 2018 | 15.00 uur
Slot Doddendael ’t Spijker
Binnenweg 2, Ewijk

Brahms Waldhorn Trio

‘Mit leidenschaftlichem Ausdruck’: klanken voor Clara in de bossen van het Zwarte Woud

Riko Fukuda Ensemble

Stefan Blonk - natuurhoorn
Franc Polman - viool
Riko Fukuda - fortepiano



Brahms: Trio opus 40
Schumann: Vioolsonate no.1 in a, Drei Romanzen opus 28

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








4 maart 2018 | 15.00 uur
Kasteel Wijenburg
Voorstraat 2, Echteld

Capriccio

De beroemdste strijkkwartetten: gecomponeerd voor de ambassadeur van de tsaar en twee eeuwen later tegen de verdrukking van zijn rode opvolger.

EnAccord strijkkwartet

Ilka van der Plas - viool
Helena Druwé - viool
Rosalinde Kluck - altviool
Maike Reisener - cello



Programma: Capriccio
De beroemdste strijkkwartetten: gecomponeerd voor de ambassadeur van de tsaar en twee eeuwen later tegen de verdrukking van zijn rode opvolger.

Beethoven: Razumovsky Kwartet no2
Sjostakovitsch: 8e Strijkkwartet

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








11 maart 2018 | 15.00 uur
Kasteel Middachten
Landgoed Middachten 3, De Steeg

Tafelmusik

Superieure barok door topsolisten

Concerto DelaBorde

Wilbert Hazelzet - traverso
Antoinette Lohmann - viool
Wouter Verschuren - fagot
Kathryn Cok - klavecimbel



Telemann: Sonatina per fagotto in a,
Fasch: Sonata a 4 in C
Handel: Trio Sonata HWV 386b

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








8 april 2018 | 15.00 uur
Kasteel Keppel
Dorpsstraat 41, Laag-Keppel

Lamento d’Arianna

‘Love and lament’ in de mooiste madrigalen van de meester

Nuove Musiche

Jennifer van der Hart - sopraan
Wendy Roobol - sopraan
Kaspar Kröner - altus
Falco van Loon - tenor
Bas Ramselaar - bas
Krijn Koetsveld - klavecimbel



Monteverdi: Sestina, Lamento d’Arianna, Ah Florida bella

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








15 april 2018 | 15.00 uur
Kasteel Wisch
Wisch 4, Terborg

La storia di Filomena

De eerste dag uit Boccaccio’s Decamerone: verhalen en muziek vol liefde, begeerte, hoop en woede

Aquil’AlterA & Kerlijne van Nevel

Kerlijne van Nevel - sopraan
Rein Van Bree - blokfluiten
Goedele Moons - blokfluiten, cornetto
Antonie Schlegel - blokfluiten, dulciaan


Landini: Deh! Dimmi tu
Ciconia: Una Panthera
Da Bologna: Aquil’Altera, Creatura Gentile

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








Maandag 21 mei 2018 | 15.00 uur (Pinksterconcert)
Kasteel Groot Hoenlo
Diepenveenseweg 1, Olst

The three men of Haymarket

‘The rise and fall’ van het Queens Theatre aan de Londense Haymarket

Teun & Teun

Teun Wisse - blokfluiten
Teun Braken - klavecimbel



Händel: Sonata a HWV 362
Loeillet: Sonata op. 3 nr. 5 in g
Dieupart: Suite in e

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








27 mei 2018 | 15.00 uur
Herinckhave
Herinckhaveweg 4, Fleringen

Instrumentale Pioniers

Experimenten en speelvreugde in de vroegste baroksonates

La Corella

Femke Huizinga - viool
Kim Stockx - dulciaan
Liga Vilmane - klavecimbel

foto Olav Kaspers
Palestrina: Vestiva i colli
Fontana: Sonata duodecima
Bertoli: Sonata Settima

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016







3 juni 2018 | 15.00 uur
Huis Zelle
Ruurloseweg 92, Hengelo gld


Songs of Love and Exile

Gevierd duo gaat op zoek zijn Joodse wortels met barokke Italiaanse popliedjes en ontroerende liederen in het 16e eeuwse “Ladino” .

Channa Malkin - sopraan & Izhar Elias - gitaar




Obizzi: Udite Aura che qui d’intorno
Marín: Tonos Ojos
Anon: Lavava y suspirava, Castelnuovo-Tedesco The divan of Moses-Ibn-Ezra

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016








10 juni 2018 | 15.00 uur
Huis Schouwenburg
Schouwenburg 2, het Harde

1777 Haydn and the Fabulous Four

De koning van de instrumenten en een tafelpiano uit 1777 met werken van de vier componisten die Haydn naar Londen haalden

Michel Igisch - baryton & Vincent Ranger - pianoforte



Hammer: Sonate N°3 in D
J. C. Bach: Sonata in F
Lidl: Sonate 6 in G, Abel, Sonata II in E
Haydn: Trio 66 in A

Klik hier om terug te gaan naar het menu programma2016